The Saga – Mini Vogue Ball series by Daniel Milan & MD

The Saga – Mini Vogue Ball series by Daniel Milan & MD

Sziasztok!

THE SAGA egy havonta történő mini vogue ball sorozat, melynek célja a magyar vogue közösség (ballroom scene) fejlődése, tapasztalat szerzés mind a nézőknek, mind az indulóknak más kategóriákban is, valamint a mini ball előtt a külföldi tanárok workshopján való tanulás.

* AZ ESTE MENETE *
17:00 – Ajtónyitás a versenyzőknek
17:30 – Ajtónyitás nézőknek
18:00 – 21:00 — VOGUE BALL

JUDGE – Georgina Leo Saint Laurent (GRM)
HOST – Daniel Milan (HUN)
MC – Mate 007 (HUN)

* Helyszín *
MD Dance Studio (5. Kerület, Semmelweis u. 1-3, )

HOGY MI IS AZ A VOGUE BALL?
Eredetileg a New York-i underground LGBTQ+ közösség
eseménye. Egy biztonságos hely, ahol mindenki önmaga lehet. De ennél még több. Egy verseny, ami magába foglalja a divatot és az úgynevezett “vogue táncot”, melyet olyan sztároktól ismerhetünk, mint Madonna, Ariana Grande, FKA Twigs vagy akár Rihanna. Alapja a divat, a modellkedés, a pózolás, gyakran extra hajlékony formája és nyomokban a harcművészetek mozdulatai is. A Ball egy divatbemutatóhoz hasonló esemény, központjában egy kifutóval, melynek végén a zsűrik ülnek, két oldalán pedig a közönség, akik tapssal, csettintéssel vagy akár kiabálással fejezhetik ki támogatásukat. Az indulók itt mérik össze tudásukat a táncos kategóriákban, egyediségüket és kreativitásukat a divat kategóriákban. A párbajok minden esetben az utolsó emberig tartanak, a győzteseket pedig a szokásokhoz híven trófeával és egyéb nyereményekkel jutalmazzuk.

Gyere és tapasztald meg első kézből ezt a kultúrát ezzel a Magyarországon egyedülálló lehetőséggel!

* DRESSCODE / TÉMA AZ INDULÓKNAK *
Az outfited összeállításakor törekedj minél több ezüstöt, aranyat, vagy bármi fém hatású anyagot használni. Ha az alap már kész, dobd fel ékszerekkel, kiegészítőkkel, láncokkal, vagy bármivel, amit el tudsz képzelni!

▪️◾KATEGÓRIÁK sorrendben ◾▪️
VIRGIN RUNWAY (only once or never walked)
OTA RUNWAY
OLD WAY
OTA FACE

*BREAK*

VIRGIN VOGUE (only once or never walked)
OTA VOGUE FEM
VOGUE TO RnB MUSIC

Opció 1: Adj le jelentkezés online. https://forms.gle/s2gg3FG8E9WnUshK8
Opció 2: E-mailben (név, kor, tervezett kategória, ballroom név, ha van) md.danielmoritz@gmail.com vagy masterdancetanicskola@gmail.com

Bátran add le a nevezést, ne aggódj, a helyszínen eligazítunk. Ne koncentrálj másra, csak hozd a legjobb formád!

* * * BELÉPŐK * * *
Belépő – 1.000Ft

Info a Workshopről: https://hiphoptanciskola.com/the-saga-vogue-dance-workshop-leo-saint-laurent-x-daniel-milan/

* * * * * In English * * * * *

Hello!

THE SAGA is a monthly mini vogue ball series, which has organized to improve the Hungarian Ballroom Scene, to give the opportunity for people to get experiences in walking and trying new categories. Furthermore, people can learn all the time from one teacher from abroad about the culture and different styles.

*SCHEDULE FOR THE NIGHT*
17:00 – Doors open for participants
17:30 – Doors open
18:00 – 21:00 — VOGUE BALL

JUDGE – Georgina Leo Saint Laurent (GRM)
HOST – Daniel Milan (HUN)
MC – Mate 007 (HUN)

* The Place *
MD Dance Studio (5. Kerület, Semmelweis u. 1-3, )

WHAT IS A VOGUE BALL?
Originally an event from the New York underground LGBTQ+ scene. A safe place, where everybody can be whoever they want to. But even more. A competition which includes fashion and vogue dance, that you might have seen from such icons like as Madonna, Ariana Grande, FKA Twigs, or Rihanna. This style is based on fashion, modeling, posing —which sometimes requires extra flexibility— and also martial arts. The Ball is somewhat like a fashion show, with a runway in the center, judges at the end, and the audience on both sides, who cheer for the competitors. The participants compete on the runway in different dancing (performance) and fashion categories. The battle goes on until each person of the category is done with their performance. As usual, the winners are given trophies or other prizes. Come and be amongst the first ones in Hungary to live through this experience!

* DRESS CODE / THEME FOR PEOPLE WHO WALKS *
Make your outfit inspired by metallic design! Try to use more and more gold, silver or any kind of metallic color or fabric! You can also use a different kind of accessories, for example, chains, rings, harness, necklace, etc.

▪️◾CATEGORIES in order ◾▪️
VIRGIN RUNWAY (once or never walked)
OTA RUNWAY
OLD WAY
OTA FACE

*BREAK*

VIRGIN VOGUE (only once or never walked)
OTA VOGUE FEM
VOGUE TO RnB MUSIC

* REGISTRATION *
Option 1: Application form: https://forms.gle/s2gg3FG8E9WnUshK8
Option 2: Send an E-mail to us (with name, age, categories, ballroom name, if you
have) md.danielmoritz@gmail.com

* * * ENTRY FEE * * *
Entry fee – 1000Ft

Info for the WS: https://hiphoptanciskola.com/the-saga-vogue-dance-workshop-leo-saint-laurent-x-daniel-milan/